SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Kaffeservis 7165380
nr 716 5380
Kaffeservis
3 delar. nysilver, Götisk modell, sent 1800-tal, CG Hallberg, graverad
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 26 september 2011
kl 18:40:39
1.000 kr
750 kr
850 kr
950 kr
1.100 kr
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.